MENÜ
www.festestippek.freewb.hu
Hogy a fal festése ne munka, hanem szórakozás legyen!

Legalább kétszer annyi időt számoljunk az előmunkálatokra, mint magára a festésre.

A munkálatok sikere az alapozáson, a lyukak és repedések glettelésén, valamint a letakaráson és leragasztáson áll. Vagy bukik.

Alapvetően minden felületet alapozni kell .

Ahhoz, hogy a festék megfelelően tapadjon, az alapnak simának,tisztának és tapadásra alkalmasnak kell lennie.

A különböző alapokhoz  / tapéta, vakolat, régi festékek /  más - más előkészületekre van szükség.

Tapéta

Tapétát csak akkor fessünk át, ha még ép állapotban van. Kisebb helyeken, ahol lejött a tapéta, festés elött ragasztóval visszaragaszthatjuk.

Ha a tapéta már jó pár éve a falon van, többször átfestették, vagy már nem tapad olyan jól, akkor mindenképpen el kell távolítanunk. A tapéta ées a fal állapotától függően ez nagyon körülményes és munkaigényes is lehet, még ha eleinte nem is tűnik nehéz feladatnak, a késöbbiekben okozhat kellemetlen meglepetéseket.

A tapétát először mindig szárazon próbáljuk meg lassan lehúzni a falról. Az olyan tapéták beáztatása előtt, amelyeket nem lehet egyszerűen lehúzni, ajánlatos a tapétát megkarcolni. Utána tapétaoldószert masszírozzunk a tapétába ecset segítségével, majd az áztatási idő letelte után spatulával távolítsuk el a tapétát.

Vakolat

Amennyiben közvetlenöl a vakolatra kell festenünk, kopogtassuk át a falat és ha porhanyós a felület, akkor azt lekaparva újra kell vakolnunk.

Régi festékek

Ha már festett felületet szeretnénk újra festeni, először meg kell bizonyosodjunk arról, hogy a régi festék elég tapadást jelent-e az új festéknek.

Ragasszunk egy darab öntapadós szalagot a falra és rántsuk le hírtelen.Ha a festék is lejön a szalaggal, akkor kezdhetjük spaklival lekaparni a régi, nem jól tapadó festéket.

 

Asztali nézet